DJ ERSİN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DJ ERSİN FORUM

Türkiyeni En İyi Paylasım Platformu

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SevMek Mi SEVilMek mi?

2 posters
YazarMesaj
GiSseM
acemi er
acemi er
GiSseM

SevMek Mi SEVilMek mi? Empty
MesajKonu: SevMek Mi SEVilMek mi?   SevMek Mi SEVilMek mi? Icon_minitimePaz Ara. 30, 2007 9:26 pm

Sevmek mi? Sevilmek mi?

Arkadaşımı beklerken boş masa bulamamış bir amca, benim masama oturdu. Sohbet etmeyi çok sevdiği anlaşılıyordu. O konuşuyor ben yorum yapıyordum. Emekli öğretmenmiş.
Anılarını anlattı...
Sonra gözümün içine bakarak:

- kizim sevmek mi istersin sevilmek mi? dedi.
Ne cevap vereceğimi bilemedim.
- İkisini istesem çok şey mi istemiş olurum?
- İkisi sunulmadı. Sana sadece birini seçme hakkı veriliyor.
Düşünüyorum düşünüyorum cevapsızım. Sevilmek, evet çok güzel. Sen sevmedikten sonra o seni sevse ne olur?
Ya sevmek? Eğer karşındakinin seni sevmediğini anlarsan, o da acı verir.
Ben karşımdakinin beni sevmediğini öğrendiğimdeki acıyı tatmak pahasına da olsa sevmeyi seçtim.

- Evet, cevabım SEVMEK. Bu sorunun cevabını siz de verecek misiniz?

- Tabi kii kizim . Bundan 35 yıl önce çok yakışıklıydım, bakma şimdi yaşlandım. Hep sevildim. Sonunda beni seven, ilerde seveceğimi düşündüğüm biri ile evlendim. Ömrümün yarıdan fazlasını bir gün severim ümidiyle geçirdim. Eşim beni çok sevdi. Bir gün bile saygıda kusur etmedi. Onu sevmediğimi hissetmesin diye çok uğraştım. Geçen gün karımı toprağa verdik. Ölmeden önceki son konuşmamızda bana "Sana çok teşekkür ederim, beni bu hayatta mutlu ettin, anne olmamı sağladın, beni bilerek hiç üzmedin. Senin beni sevmeni sağlayamadım ama seni çok sevdim" dedi.
Meğer anlamış onu sevmediğimi, aslında sevemediğimi.

- Peki hiç aşık olmadınız mı?
- Oldum elbette
- Peki niye onunla evlenmediniz?
- Çünkü o başkasını seviyordu. Ona söyleyemedim. Onun için kızlarla hep gönül eğlendirdim. Olmadı, ondan başkasını sevemedim.

- Ne mutlu size ki sizi çok seven biri ile evlenmişsiniz.
- Evet kizim, haklısın ama ben SEVİLMEK şıkkını seçtiğim için olmadı. İstemeden ona da hakketiği mutluluğu yaşatamadım. Sevilmeye doydum ama sevmeye
hala açım...
ERSİN
Adminastator
Adminastator
ERSİN

Erkek

MesajKonu: Geri: SevMek Mi SEVilMek mi?   SevMek Mi SEVilMek mi? Icon_minitimePtsi Ara. 31, 2007 1:04 am

bu konuda tek bildiğim bişey var biri sevilirse ama sevmesse otursunda a bak negüzel benide seven var diyerek mutlu bişekilde hayatına devam etsin sevene gelince onunda allah yardımcısı olsun başka sözüm yok hayatın kanunu bu kimileri birbirini sever kimileri ise o sıkıntıyı yaşamaya mecburdur kaderimizde ne varsa onu yaşıyoruz
GiSseM
acemi er
acemi er
GiSseM

MesajKonu: Geri: SevMek Mi SEVilMek mi?   SevMek Mi SEVilMek mi? Icon_minitimePtsi Ara. 31, 2007 10:15 am

haklısın aslında:(kaderimizde ne warsa onu yaşıoruz

SevMek Mi SEVilMek mi?
1 sayfadaki 1 sayfası